Մարտի 4-8-ը փորձի փոխանակման նպատակով Վրաստանի մեծահասակների կրթության կենտրոններ այցելեցին Դի-Վի-Վի Ինթերնեյշնալի հայաստանյան գրասենյակի, Սիսիանի մեծահասակների կրթության կենտրոնի և Դիլիջանի համայնքային կենտրոնի ներկայացուցիչները։ Հայաստանյան ներկայացուցիչները եղան Բոլնիսի, Շահումյանի, Կոդայի, Լելիանիի, Ախալքալաքի և Ախլցխայի մեծահասակների կրթության կենտրոններում:
Այցի ընթացքում Վրաստանի մեծահասակների կրթության կենտրոնների կողմից ներկայացվեցին իրականացվող դասընթացները, շահառուների ներգրավվման մեխանիզմները, կենտրոնների համագործակցությունը ՏԻՄ-ի հետ, շենքային պայմանները, սոցիալական ձեռնարկությունների փորձը և իրենց աշխատանքի այլ կարևոր կողմեր։ Հայաստանցի և վրացի գործընկերները կիսվեցին իրենց փորձով, քննարկեցին իրականացվող ծրագրերը, ինչպես նաև հայաստանյան և վրացական կենտրոնների ընդհանրություններն ու տարբերությունները։

On March 4th to 8th, representatives of DVV International Armenia, the Sisian Adult Education Center, and the Dilijan Community Center visited adult education centers in Georgia to familiarize with the Georgian AECs and exchange experiences. The Armenian delegation visited adult education centers in Bolnisi, Shaumyani, Koda, Leliani, Akhaltsikhe, and Akhalkalaki.
Georgian colleagues at each of the centers presented the courses they offer, mechanisms for attracting beneficiaries, collaboration with municipalities, their social enterprises and several other aspects of their work. Together, Armenian and Georgian colleagues discussed their respective systems and approaches, compared similarities and differences between Armenian and Georgian centers.